Засідання Президії Малої академії наук України

prev next

6 березня в м. Києві в Національній академії наук України відбулось розширене засідання Президії Малої академії наук України за участю профільного комітету представників територіальних відділень Координаційної ради МАН України.

Проводив засідання Станіслав Довгий, Президент МАН України, член-кореспондент НАНУ, академік НАПНУ, доктор фізико-математичних наук, професор. У ньому взяли участь та виступили ряд провідних вчених нашої держави, а також  представник місії ЮНЕСКО Жан-Поль Жуст Нґоме Абьяґа.

Засідання стало платформою для обговорення ролі Малої академії наук України у сучасному науково-освітньому просторі, стратегії розвитку в умовах реформування освіти. 

На порядку денному стояли питання про запровадження секції польської мови у науковому відділенні мовознавства, підсумки участі МАН України у науково-освітній програмі американського Національного управління з аеронавтики і дослідження космічного простору (NASA) «Sally Ride Ears KAM (Ears Knowledge Acquired by Middle school students», перспективу співпраці Європейської малої академії наук, Малої академії наук України з Африканською радою в Україні та підписання угоди з ЮНЕСКО.

Мала академія наук має стати центром 2-ї категорії на базі ЮНЕСКО – чи відповідає МАН встановленим для цього вимогам, нині досліджує спеціальна місія організації, що перебуває в Україні.

Для учасників розширеного засідання була організована виставка кращих науково - дослідницьких проектів під час якої учень 11 класу спеціалізованої  загальноосвітньої середньої школи № 1 з поглибленим вивченням іноземних мов м. Чернігова Шолом Нікіта презентував свій науковий проект «Сігрометр» – прилад для  оцінювання якості бензину» та учень 11 класу Горбівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Куликівської районної ради Чернігівської області Повжик Євген  презентував свій проект «Удосконалення силової установки та аеродинамічних властивостей крила безпілотного літаючого комплексу». Шолом Нікіта та Повжик Євген отримали дипломи за активну участь у науково-дослідницькій роботі за підписами Президента НАН України Б. Патона та Президента МАН України С. Довгого.

Для участі у виставці  були запрошені 13 учнів з 5 областей України, які презентували свої роботи учасникам розширеного засідання.

 «Мала академія наук – це унікальна установа, яка не лише допомагає нашим дітям уже в ранньому віці наблизитися до науки, а й є активним партнером МОН у питанні реформування освіти, зокрема змісту освіти у природничих дисциплінах. Ми пишаємося цією інституцією і вважаємо, що МАН має стати центром, який під егідою ЮНЕСКО допоможе розвивати наукову освіту в Східноєвропейському регіоні та інших країнах світу», – наголосила Лілія Гриневич.

Фотогалерея

foto
У РАЗІ НАДЗВИЧАЙНОЇ СИТУАЦІЇ АБО ВІЙНИ
Всi фото more

Опитування

Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН