Херсонщина гостинно зустрічала методистів наукового відділення наук про Землю обласних МАН учнівської молоді

prev next

28-30 травня 2019 року на базі комунального закладу «Мала академія наук» учнівської молоді Херсонської обласної ради відбувся Всеукраїнський семінар-практикум керівників наукових секцій, методистів наукового відділення наук про Землю «Актуальні напрями науково-дослідницької діяльності учнів-членів Малої академії наук України у відділенні наук про Землю».

У семінарі взяла участь методист відділення наук про Землю ОКПНЗ «Чернігівська МАН учнівської молоді» Олена Петрусевич.

Учасників заходу привітали організатори семінару, Сергій Шановський – директор комунального закладу «Мала академія наук» учнівської молоді Херсонської обласної ради, Світлана Швець – завідувач лабораторією хіміко-біологічних наук  та наук про Землю Національного центру «Мала академія наук України».

З теплими словами підтримки та побажання плідної праці до учасників семінару звернувся народний депутат Верховної ради України, ректор Херсонського державного університету, доктор педагогічних наук, професор, заслужений працівник освіти України Олександр Співаковський.

Керівники наукових секцій, методисти наукового відділення наук про Землю обговорили методики проведення географічних досліджень у наукових гуртках та секціях системи МАН, дізналися про сучасні метеорологічні прилади – новинки, які дуже корисні для використання у навчально-дослідницькій діяльності учнівської молоді, ознайомилися з досвідом роботи Херсонського територіального відділення МАН щодо організації науково-дослідницької діяльності учнів у науковому відділенні наук про Землю.

Практичні заняття, семінари проходили не тільки на базі Херсонської МАН учнівської молоді, а і на базі Херсонського державного університету та Херсонського гідрометеорологічного технікуму Одеського державного екологічного університету. Учасники заходу також відвідали заповідник «Асканія-Нова» ім. Ф.Е. Фальц-Фейна та здійснили віртуальну екскурсію «Природні ландшафти Херсонщини».

Завідувач кафедри екології та географії Херсонського державного університету Олексій Давидов, кандидат географічних наук, доцент, ознайомив учасників семінару з доповіддю «Окремі питання методики географічних досліджень», яка була присвячена можливостям використання ГІС-технологій для наукових ландшафтознавчих та геологічних досліджень. Отримана інформація про можливості відкритого інструментарію Google-карт та відкритих вебресурсів на зразок www.windy.com для дистанційних природничих досліджень стане у пригоді для розроблення методичних рекомендацій щодо написання наукових робіт у відділенні наук про Землю.

Учасники семінару зазначили, що інформація, отримана під час лекцій і практичних занять, була цікавою і корисною та наголосили на необхідності систематичного проведення таких заходів і готовності ділитися своїми напрацюваннями з колегами.

Фотогалерея

foto
Всеукраїнський семінар-практикум керівників, методистів відділень історії та суспільствознавства МАН України
Всi фото more

Опитування

Який рівень контрольних робіт на обласному конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт?

Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН